sztuki walki Japonia kyudo polska kyudo we Wrocławiu

Archiwum 2014

Archiwum: 2013 r.

Wrocław - Hala Ludowa - 28 lutego - 1 marca 2014 20 lutego 2015 | Woytek

W dniach 28 lutego i 1 marca odbędą się we Wrocławiu Międzynarodowe Targi Turystyczne. Wspólnie z Fundacja NAMI organizujemy pokaz kyudo. Można będzie nas zobaczyć i porozmawiać. Bedziemy ma małej scenie:

 • sobota - 12:35- 12:50
 • niedziela - 11:20-11:35

Zapraszamy.

Wrocław - Ogród Japoński - 18 października 2014 19 października 2014 | Woytek

Zapraszamy do Galerii na sesję zdjęciową z jesiennej soboty w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu. Mamy coś czego nie ma nikt w Polsce, a i w Europie próżno szukać.

Mysiadło - 25-26 października 2014 8 października 2014 | Woytek

Zapowiadane warsztaty z Lilo Reinhardt, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Kyudo, nabrały konkretnych kształtów programowych. Odbędą się w hali sportowej Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle, przy ul. Kwiatowej 28.

25 października
(część otwarta również dla gości nie będących uczestnikami Warsztatów)

 • 9:00 Otwarcie Dojo i przygotowanie strzelnicy. Po przygotowaniu strzelnicy zostaną uruchomione stanowiska strzeleckie, na których będzie można trenować przed Warsztatami do godziny 12:00
 • 10:00 Uroczyste otwarcie zajęć "Poznajmy Kyudo" w formule otwartych prezentacji dla wszystkich gości i widzów. Podczas tych zajęć część stanowisk strzeleckich będzie niedostępna dla uczestników Warsztatów.
 • 12:00 Zakończenie otwartej części imprezy (dalej część zamknięta, dostępna jedynie dla uczestników Warsztatów)
 • 12:05 Wspólny posiłek
 • 12:45 Gotowość w hakamach
 • 13:00 Rei
 • 13:10 – 18:25 Zajęcia przeplatane krótkimi przerwami kawowymi
 • 18:30 zakończenie pierwszego dnia Warsztatów

26 października

 • 9:15 Gotowość w hakamach
 • 9:30 Rei
 • 9:35 – 12:55 Zajęcia przeplatane krótkimi przerwami kawowymi
 • 13:00 Zakończenie Warsztatów

Koszt warsztatów: 270 PLN. Chętnych prosimy o przesłanie zgłoszenia do 15 października na adres: emilia.iwaniuk@kyudo.pl

Oborniki Śląskie dziś, jutro, pojutrze28 września 2014 | Woytek

Pierwszy trening sezonu 2014/2015 zaliczony. Dzisiaj przypadek zgromadził na sali samych panów. Nie przeszkodziło to jednak (dzięki Januszowi), by pojawiło się na stole (na krótko) inaugarcyjne, pyszne ciasto drożdżowe ze śliwkami. Menu obejmowało także doskonale skomponowane, mocno pobudzające i aromatyczne taihai.

Sezon zaczyna się imponująco, bowiem już za tydzień spotykamy się na dużej, masowej imprezie na wrocławskiej Wyspie Słodowej (patrz niżej), za dwa tygodnie na kolejnych warsztatach w Obornikach Śląskich, by już 25 października znaleźć się pod Warszawą na seminarium z Lilo Reinhardt.

Mamy też harmonogram wszystkich spotkań w Obornikach do czerwca 2015 r. - zakładka Treningi. Mogą oczywiście nastąpić korekty, jednak wszystkie ewentualne zmiany będą wcześniej sygnalizowane na naszej stronie.

NAMI AIRANDO czyli wyspa na fali24 września 2014 | Woytek

Shodō, katana, go, ikebana, kimono, origami, sushi, karaoke, kyudo, kendo... itd., itp. Wszystko co kojarzy się z Japonią można będzie spotkać, zobaczyć, spróbować 5 października 2014 r. na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Czy będzie tsunami? Tak, wybieramy się :)

Młoda i niezwykle prężna Fundacja Nami z Wrocławia zaprasza na japońską niedzielę od godz. 12.00 do 17.00. Przygotowano mnóstwo atrakcji: pokazów, warsztatów, konkursów. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie Organizatora.

Otwarte Warsztaty Kyudo - Oborniki Śląskie - ruszamy!20 września 2014 | Woytek

Mamy potwierdzenie ze strony gimnazjum w Obornikach, że możliwy jest nasz trening 28 września. Tradycyjnie jest to niedziela pomiędzy godzinami 9.00 a 14.00. A zatem zaczynamy pełną parą. Zapraszamy stałych bywalców i wszystkich, którzy chcieliby, a nie nie mają śmiałości :)

Szczegóły w zakładkach: Treningi i Kontakt.

Wkrótce też podamy kalendarz treningów w Obornikach do stycznia 2015.

Jesienne Warsztaty Kyudo 11 września 2014 | Woytek

Polskie Stowarzyszenie Kyudo z siedzibą w Warszawie organizuje warsztaty kyudo z udziałem Lilo Reinhardt - niemieckiej sensei, 6. dan Renshi (shomen). Odbędą się one w dniach 25 – 26 października w Mysiadle pod Warszawą - w Centrum Edukacji i Sportu przy ul. Kwiatowej 28. Program oraz szczegóły warsztatów wraz z kosztami - niebawem na stronie PSK.

Zapraszamy serdecznie w imieniu Organizatorów.

Pobudka! 09 września 2014 | Woytek

Niepostrzeżenie zakrada się jesień. Wbrew pozorom dla kyudoków to czas przebudzenia. Wracamy do regularnych treningów. Już w piątek - 19 września, inaugurujemy spotkania w dojo-Zamek na Leśnicy, a tym samym nowy sezon 2014/2015. Niezmiennie od lat jesteśmy tam co tydzień między godzinami 18.00 a 20.00. - sprawdź

Już wkrótce podamy też plan treningów w Obornikach Śląskich. Trwają ustalenia. Wiele wskazuje na to, że pierwszy z nich także odbędzie się już we wrześniu. Zapraszamy.

Votice Kyudo Camp 2014 - 15-17 sierpnia 09 września 2014 | Woytek

Česká Kyudistická Asociace (ČKA) tradycyjnie zaprasza nas na swoje wakacyjne spotkania w Voticach pod Pragą. Tak też stało się w tym roku. Polski desant był tym razem wyjątkowo duży. Wybraliśmy się w sile 6 kyudoków, a wsparcie rodzinne zwiększyło liczebność grupy do 10 osób. Jak zawsze do naszej dyspozycji był cały ośrodek tamtejszego Lukostřeleckeho Klubu, a wspaniała atmosfera, świetne warunki i wakacyjny klimat sprzyjały zarówno treningowi, jak i zabawie. Reszta w galerii :)

Shodan wzięty! 09 sierpnia 2014 | Woytek

Paryska wyprawa na lipcowe EKF Shinsa zakończyła sukcesem Marka. Zdobył I dan i sporo nowych doświadczeń. Równocześnie uczestniczyła w niej ekipa warszawska, z której koledzy: Krzysztof Szafran, Bogdan Mytnik i Paweł Fronczak zdali na 2 Dan. Wszystkim gorąco gratulujemy.

Ostatni trening sezonu 2013/2014 16 czerwca 2014 | Woytek

Mamy za sobą ostatni w tym sezonie trening grupowy w Obornikach Śląskich. Wśród rutynowych elementów programu ćwiczeń pojawiły się dwa nowe akcenty. Pierwszy z nich to nowy prąd, który być może zagości we Wrocławiu na stałe. Mieliśmy przyjemność oglądać Janusza w indywidualnym pokazie stylu Honda Ryu. Wprawdzie w kwietniu, przy okazji wizyty Emilii i Witka z Warszawy, widzieliśmy już pierwsze zwiastuny tej szkoły, jednak tym razem obraz stał się bardziej wyrazisty. Wrocław był dotąd bastionem klasycznego stylu ZNKR. Od seminarium w Sobótce z udziałem Hansa Pichlmaiera, zdeklarowanym strzelcem Heki został Wiesiek, a ostatnio dołączyła do niego Asia. Jeśli i szkoła Honda znajdzie tu swoje miejsce (symptomy zarażenia już są), będziemy zgłębiać 3 równoległe style.

Drugą ciekawostką dnia stał się turniej o nietypowym scenariuszu. Janusz przygotwał nam niespodziankę w postaci strzelania do niewidocznych tarcz. Metrowej wysokości pas cienkiej tektury zasłonił skutecznie wszystkie mato. Rywalizowały dwie drużyny przy pełnym dystansie 26 m. Wbrew pozorom nie było aż tak dużo chybień - spora część strzał, po przedarciu się przez kurtynę, trafiała w tarcze. Pamięć mięśniowa, rutyna i intuicja zastępowały dość skutecznie wzrok. Przegrani mieli przyjemność obiec salę ze zwycięzcami na barkach. Spodziewamy się następnym razem wersji hardcore w postaci strzału z zasłoniętymi oczami :). Po tej lekcji nie brzmi to już tak abstrakcyjnie i niemożliwie.

Ostatni trening w Obornikach nie oznacza jeszcze wakacji. Działa dojo na Leśnicy, a w trakcie letnich miesięcy będzie miało miejsce kilka ważnych wydarzeń - w lipcu Marek i Franek próbują swych sił na seminarium i egzaminach w Paryżu, na zaproszenie czeskich kolegów wybieramy się w sierpniu na Kyudo Camp do Votic. Mamy także możliwość odwiedzenia dojo w Wiedniu i udziału w warsztatach z Johnem Bushem.

Po wakacjach spotykamy się w Obornikach już we wrześniu.

Wojtek Ziółkowski

Wiosenne Warsztaty Kyudo. 17 - 18 maja, Warszawa. 30 marca 2014 | Woytek

W imieniu organizatora - Polskiego stowarzyszenia Kyudo - zapraszamy do udziału w Wiosennych Warsztatach Kyudo, które odbędą się w Warszawie w dniach 17 - 18 maja.

Gośćmi i instruktorami będą nauczyciele z Wielkiej Brytanii oraz z Austrii, m.in. Diethard Leopold i Christian Ofenbauer. Warsztaty odbędą się w hali sportowej Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ulicy Światowida 56 w Warszawie.

>>> więcej na stronie PSK

"Tradycje wielu kultur". 14 maja, Wrocław. 3 kwietnia 2014 | Woytek

W ramach cyklu spotkań pod hasłem "Tradycje wielu kultur" będziemy mieli przyjemność zaprezentować japońską sztukę łuczniczą podczas prelekcji i pokazu w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Rynek 58, godzina 16.00. Wstęp wolny.

Zmiana terminu treningu - 25 maja, Oborniki Śląskie 13 kwietnia 2014 | Woytek

W związku z Wiosennymi Warsztatami Kyudo w Białołęce, które nałożyły się na pierwotny termin naszych zajęć w Obornikach, przełożyliśmy te ostatnie o tydzień. Spotykamy się zatem 25 maja. Dla uczestników warszawskiego seminarium będzie to doskonała okazja do wykorzystania i zastosowania nowej wiedzy.

Otwarte Warsztaty Kyudo - 13 kwietnia, Oborniki Śląskie 5 kwietnia 2014 | Woytek

Zgodnie z harmonogramem zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne w tym roku spotkanie z żywym kyudo w Obornikach Śląskich.

>>> więcej


Treningi, warsztaty...

Ćwiczymy kyudo zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Spotykamy się regularnie w dwóch miejscach...

Seminaria...

Co najmniej raz w roku odbywają się międzynarodowe seminaria kyudo z udziałem zagranicznych senseiów...

Pokazy...

Organizujemy komercyjne i niekomercyjne pokazy i warsztaty tradycyjnego łucznictwa japońskiego...