sztuki walki Japonia kyudo polska kyudo we Wrocławiu

Archiwum - 2013

>> Aktualności | 2014 r.

Trening w Obornikach 15 grudnia odwołany!11 grudnia 2013 | Woytek

Adninistrator powiadomił nas, że w ustalonym wcześniej terminie - 15 grudnia - w hali w Obornikach odbędą się zawody piłki ręcznej. Musimy zatem odwołać nasz trening. Wszystko wskazuje na to, że spotkamy się już w nowym roku 2014. Póki co grafik na naszej stronie obowiązuje.

VIII Otwarte Warsztaty Kyudo w Sobótce 23 października 2013 | Woytek
Japanicon4 - kyudowy weekend w Poznaniu 22 października 2013 | Woytek

Na zaproszenie Organizatorów odwiedziliśmy w sobotę 19 pażdziernika konwent miłośników popkultury japońskiej, mangi i anime - Japanicon4. Od wielu lat jesteśmy stałymi gośćmi konwentów, ale pierwszy raz zdarzył się nam poza Wrocławiem. Czteroosobowa drużyna wrocławska wsparta na miejscu przez Blankę i Janusza, zaprezentowała to, co w kyudo najlepsze i najciekawsze. Po pokazach strzelania i ceremoniału oraz teoretyczno-historycznym wstępie przeszliśmy do praktycznych warsztatów. I po raz kolejny pozostawiliśmy tłum pełen niedosytu. Poziom zainteresowania i krótki, dwugodzinny występ nie dały szans wszystkim chętnym.

Ci, którzy czuli się przedwcześnie porzuceni lub nie udało im się chwycić yumi, mieli okazję zobaczyć kyudo w wydaniu członków Polskiego Stowarzyszenia Kyudo z Warszawy. Pokaz ten odbył się następnego dnia - w niedzielę, jako część prezentacji japońskich sztuk walki organizowanej przez Centrum Tengukai w ramach Poznań Japan Week.

Blanka Tomaszewska :: wiecej zdjęć na Facebooku: strona Blanki i nasza strona.

Harmonogram treningów w Obornikach 4 października 2013 | Woytek

Mamy już kalendarz Otwartych Treningów Kyudo w Obornikach Śląskich na sezon 2013/2014. Szczegóły w zakładce Treningi.

Deja vu? 3 października 2013 | Woytek

Dokładnie rok temu zgasła na tydzień nasza strona. Dysponentem domeny kyudo.wroclaw.pl jest jeden z naszych kyudowych kolegów. W ubiegłym roku zapomniał uregulować opłatę rejestracyjną. W tym roku do niepamięci dołączył całowity brak kontaktu. Zmusiło to nas do zmiany i wykupienia nowej domeny. Odtąd jesteśmy pod adresem kyudo-wroclaw.pl. Zmiana niewielka, ale w świecie informatyki i internetu to całkowicie inny byt. Nim wszyscy nas namierzą minie pewnie trochę czasu. Zmianie uległ oczywiście nasz adres mailowy - jest to teraz dojo@kyudo-wroclaw.pl

Zaczynamy! 8 września 2013 | Woytek

Koniec lata i wakacji oznacza początek naszej aktywności. Czysta ambiwalencja.

Sezon 2013/2014 rozpoczynamy 14 września prezentacją i warsztatami kyudo podczas inauguracji sezonu kulturalnego w Centrum Kultury Zamek na Leśnicy. Można będzie nas zobaczyć i przyłączyć się pomiędzy godziną 11.00 a 16.00 na terenie parku zamkowego.

Właściwy start nastąpi jednak już w niedzielę 15 września. Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze w tym sezonie Otwarte Warsztaty Kyudo w Obornikach Śląskich. Jak zwykle - w hali gimnazum publicznego zaczniemy o godz. 9.00. Zajęcia poprowadzi Janusz Surma (3 dan). Szczegóły dojazdu w zakładce Kontakt.

Plan naszych treningów oraz warsztatów w Obornikach - już wkrótce.

Wakacje 31 lipca 2013 | Woytek

Jak co roku plażujemy w lipcu i sierpniu. Przerwa wakacyjna w działalności Stowarzyszenia nie oznacza bezczynności.

Bożena, Blanka, Paweł i Marek odwiedzili po raz kolejny naszych czeskich przyjaciół biorąc udział w spotkaniu-turnieju Kyudo Camp w Voticach. Tradycyjnie też mieli okazję posmakować (oprócz piwa i serdeczności) mniej kanonicznej, wyjątkowej postaci kyudo podczas nocnych strzelań.

Nowy sezon 2013/2014 rozpoczynamy od września.

Pożegnanie z Koichim20 czerwca 2013 | Woytek

Koichi Katayama przez ostatni rok towarzyszył nam w treningach zarówno na naszym makiwarowym dojo w Leśnicy, jak i podczas comiesięcznych warsztatów w Obornikach Śląskich. Dzielnie i regularnie dojeżdżał aż spod Bolesławca, gdzie pracował w związku z firmowym kontraktem. Dzieki temu mógł w tak odległym kraju zachować kontakt ze swą ulubioną dyscypliną. Podczas ostatniego treningu w sezonie 2012/2013 z żalem pożegnaliśmy się - Koichi wraca do Japonii. Bardzo doceniamy jego miły gest - w dowód wdzięczności przekazał naszemu Stowarzyszeniu swój łuk. Mamy nadzieję, że nie jest to jego ostatnia wizyta w Polsce.

Na koniec Koichi zaskoczył nas także smaczną niespodzianką przygotowując oryginalny japoński bufecik.


Treningi, warsztaty...

Ćwiczymy kyudo zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Spotykamy się regularnie w dwóch miejscach...

Seminaria...

Co najmniej raz w roku odbywają się międzynarodowe seminaria kyudo z udziałem zagranicznych senseiów...

Pokazy...

Organizujemy komercyjne i niekomercyjne pokazy i warsztaty tradycyjnego łucznictwa japońskiego...